בלוגים > לימודים > מיצב 2013 תאריך

מיצב 2013 תאריך


מיצב 2013 תאריךרוצים לדעת מה יהיו התאריכים של מבחני המיצב בשנת 2013 (תשעג) ?

הנה מידע בנושא:

       מאמרים » חינוך ולימודים » אחר » תאריכי מיצב תשעג 2013תאריכי מיצב תשעג 2013 
      אם אתם רוצים לדעת מה התאריכים של מבחני המיצב לשנת תשעג, 2013 אז אתם בדיוק במקום הנכון, תוכלו לקבל גם מידע על מבחני המיצב באופן כללי. תוכלו לקבל מידע נוסף באתר של ראמה... הנה חלק מהערך מיצ"ב מויקיפדיה:

מיצ"ב (ר"ת: מדדי יעילות וצמיחה בית-ספרית) הם מערכת של מבחנים וסקרים הנערכים בבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים בישראל במקצועות: מדע וטכנולגיה, שפת אם (עברית או ערבית), מתמטיקה ואנגלית. את המבחנים עורכת ראמ"ה (הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך), רשות מקצועית ממלכתית ובלתי תלויה המסונפת למשרד החינוך. מטרת המיצ"ב היא לספק למנהלי בתי הספר מידע פדגוגי אובייקטיבי על בית הספר, שישמש את המנהלים לבניית תוכניות עבודה ולשיפור ההוראה והאקלים הבית ספרי.

המבחנים

מבחני המיצ"ב מתקיימים בארבעת מקצועות הליבה: שפת אם (עברית או ערבית), מתמטיקה, אנגלית ומדע וטכנולוגיה. המבחנים בכל ארבעת המקצועות נערכים בכיתות ה" ובכיתות ח" ובנוסף מתקיימים מבחנים בשפת אם גם בכיתות ב". בכל שנה ראמ"ה עורכת את המבחנים בכמחצית מבתי הספר בישראל, כאשר כל בית ספר שבו נערכים המבחנים על ידה נבחן בשניים מתוך ארבעת מקצועות המיצ"ב.
בשיטה זו, במחזור של ארבע שנים, כל בית ספר נבחן בכל ארבעת המקצועות. כאשר המבחנים מבוצעים על ידי ראמ"ה הם מכונים "מיצ"ב חיצוני". במיצ"ב החיצוני, המבחנים מועברים על ידי בוחנים חיצוניים, נבדקים על ידי ראמ"ה, ותוצאותיהם נשלחים על ידי ראמ"ה למנהל בית הספר ולמשרד החינוך. כאשר אין המבחנים מועברים על ידי ראמ"ה כמיצ"ב חיצוני, ראמ"ה שולחת את חוברות המבחנים יחד עם חומרים פדגוגיים לבתי הספר לשימוש פנימי. מבחנים אלו מועברים לתלמידים בשכבות הגיל הרלוונטיות ונבדקים על ידי צוות בית הספר. מתכונת זו מכונה "מיצ"ב פנימי". במיצ"ב הפנימי הציונים הם לשימוש פנימי של בית הספר, בלבד. חלק מבתי הספר משתמשים במבחני המיצ"ב הפנימי כמבחנים מסכמים ונותנים משוב לתלמידים על הישגיהם.
מבחני המיצ"ב נבנים על פי תכניות הלימודים הרשמיות של משרד החינוך ובודקים בעיקר את הידע והמיומנויות שהתלמיד למד באותה שנה, אך גם ידע ומיומנויות שנרכשו בשנים קודמות לדרגת הכיתה בה נערך המבחן. המבחנים כוללים דרכי תשאול מגוונות וכוללות שאלות סגורות ושאלות פתוחות ובודקות רמות שונות של חשיבה (ידע, הבנה, הסקת מסקנות וכו"). משך כל מבחן כשעה עד שעה וחצי. מבחני המיצ"ב נערכים כמבחנים מסכמים לקראת סוף שנת הלימודים (בחודשים אפריל-מאי). המבחנים נכתבים בכל שנה מחדש על ידי ראמ"ה בשיתוף צוותים פדגוגיים של הוראת המקצוע וועדות מומחים.

...


מאמר זה משתמש בחומר מהמאמר מיצ"ב מויקיפדיה, ששוחרר לשימוש תחת הרישיון Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0.


Google+ page: Google

רשומות נוספות שאולי יעניינו אתכם

בדיקת ציוני בגרות
בדיקת ציוני בגרות
סטופר לפסיכומטרי
סטופר לפסיכומטרי
מבחנים פסיכוטכניים לדוגמא
מבחנים פסיכוטכניים לדוגמא
בגרות בביולוגיה 2013
בגרות בביולוגיה 2013
השמעת קולות חיות לילדים
השמעת קולות חיות לילדים

רשומות נוספות מאותו בלוג

בלוגים > לימודים > מיצב 2013 תאריך